我個人覺得還不錯, 如果台灣有出那該多好~~
Telefoner: Vi prøvekjører Qtek 9100 – HTC Wizard
HTC Wizard (eller Qtek 9100 som den kommer til å hete her hjemme) er en modell mange har gått å ventet på etter at de første ryktene begynte å spre seg på nettet. Dette skulle bli etterfølgeren til Qtek S100, med alle de funksjonene man opprinnelig savnet. Nå er det ikke rykter lengre, fordi vi har fått tak i en fungerende modell. Les mer for beskrivelse og bilder.
OBS! Før du leser videre, ønsker vi å påpeke at modellen vi har fått tak i er en tidlig sample modell. Dette betyr at endelig design, funksjonalitet og programvare ikke er fastsatt 100 %. En rekke endringer kan komme før modellen lanseres for salg.
Qtek 9100 bygger videre på suksessfaktoren til Qtek S100. En PDA telefon som går i lommen, uten å gå på bekostning av funksjonalitet og ytelse. Allikevel har noen ønsket seg funksjoner som integrert QWERTY tastatur, WLAN og raskere tilgang til internett gjennom GSM nettverket.
Qtek 9100 er bare marginalt større i lengde og bredde enn Qtek S100. Derimot har den blitt litt dypere, for under telefonen skjuler det seg nå et fullverdig QWERTY tastatur. Slik som på Qtek 9090 befant det seg et tastatur under telefonen, som man dro ned ved behov. Men da dette var plassert i bredden, kunne det bli noe smått for større hender. På Qtek 9100 er tastaturet nå plassert på langs. Det betyr at du får et tastatur som er like stort som telefonen, som igjen gir deg større knapper å trykke på. Holder man telefonen riktig og trykker med begge tomlene, går skrivingen som en drøm. Når du er ferdig med å skrive, er det bare å skyve tastaturet tilbake igjen.
Skjermen på Qtek 9100 er på 240 x 320 piksler. Med andre ord samme oppløsning som på S100. Men når du drar frem tastaturet, snur skjermbildet seg. Dermed har Qtek løst problemet på 9090, ved at tastaturet ikke er brukbart i landskapsmodus. Når du dytter tastaturet tilbake igjen, snur også skjermbildet seg tilbake. For meg fungerer dette glimrende, hvor skjermen alltid vises slik man har bruk for. Og man slipper å måtte trykke på et ikon for at skjermen skal snu seg.
På kommunikasjonsfronten kommer Qtek 9100 med integrert WLAN og EDGE. Har du et trådløst aksesspunkt med tilgang tilgjengelig, er det bare å koble seg opp. Du er ikke lengre avhengig av eksterne SD kort. Da telefonen også kommer med EDGE støtte, vil du kunne oppleve hastigheter mellom 100 til 200 kbit/s i GSM nettverket. Noen ville kanskje ønsket seg 3G/UMTS støtte, men pålandsbasis vil fortsatt EDGE gi deg bedre dekning enn hva 3G/UMTS vil gi.
Qtek 9100 kommer med nyeste versjon av Windows Mobile, Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition. Det nye operativsystemet gir økt funksjonalitet, bedre brukergrensesnitt og enklere å utvikle til for utviklere. I tillegg tilbyr det for første gang, enhånds betjening av terminalen. Dette har de fått til ved å introdusere software knapper under skjermen, som skifter funksjonalitet avhengig av hvilken funksjon eller meny du er i.
For øvrig kommer telefonen med et integrert kamera på 1.3 megapiksler og en hendig snarveisknapp. Som gir deg rask tilgang til Bluetooth, WLAN og flymodus.
Forventet lanseringsdato er ikke bekreftet enda. Men ting kan tyde på at det enten blir til julesalget eller en gang i løpet av 1. kvartal 2006.
Under finner du flere bilder, tatt av telefonen.
原文聯結
文章由http://www.windowsmobile.no轉載